środa, 15 stycznia 2014

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - Wielowarszawa: Po sąsiedzku?" Prowadzenie: Tomasz Wiech

 
fot. flickr/Ally Mauro CC BY 2.0
zaprasza na 
Tym razem przez dwa dni będziemy zastanawiać się nad kwestią sąsiedztwa z obcokrajowcami mieszkającymi w Warszawie. Za pośrednictwem fotografii będziemy analizować pojęcie mniejszości etnicznej i narodowej, inności, obcości oraz tego, co swojskie, znajome i odwieczne. Zajęcia będą składały się z kilku etapów. Jednym z nich będzie fotograficzna gra miejska, polegająca na wykonaniu w terenie zadań związanych z tematem i opracowanych przez prowadzącego.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii, bacznych obserwatorów świata, osoby, które interesują się mniejszościami mieszkającymi w Warszawie.

Partnerem projektu jest grupa Humans of Warsaw: https://www.facebook.com/HumansOfWarsawProject

Warsztaty poprowadzi Tomasz Wiech – fotograf, absolwent fotografii w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie. W latach 2004 – 2010 związany z „Gazetą Wyborczą”. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (Młoda Polska, 2011). Laureat nagrody w konkursie World Press Photo 2009. W roku 2011 jego materiał o współczesnej Polsce znalazł się w finale konkursu Leica Oskar Barnack Award. Jego zdjęcia prezentowane były w Polsce, na Litwie, w Czechach, Francji, Belgi, Portugalii. Zainteresowany tym co tu i teraz. Mieszka w Krakowie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: rezerwacje@jewishmuseum.org.pl

Kolejne działania w ramach cyklu:
24 stycznia 2014 r. – Wykład "Postawy mieszkańców Warszawy wobec mniejszości"
25-26 stycznia 2014 r. – Warsztaty antydyskryminacyjne "Wobec mniejszości".

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz