wtorek, 22 października 2013

Witkacy, Hartwig, Rolke - aukcja mistrzów

Jan Dziaczkowski, Bez tytułu, ok. 2006, fot. materiały prasowe
To tylko trzy spośród kilkudziesięciu wielkich nazwisk polskiej fotografii, których prace można oglądać na wystawie w CSW Zamek Ujazdowski. Ekspozycję zakończy aukcja wszystkich zdjęć.
Podczas 11. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska przedstawiane są prace, które odegrały wielką rolę w historii polskiej fotografii. Najstarsze zdjęcia pochodzą z pierwszej połowy XX wieku, to egzemplarze rzadko dostępne na rynku, cenione przez kolekcjonerów w Polsce i za granicą – jak słynne portrety Witkacego. Jeden z jego autoportretów to najdrożej sprzedane zdjęcie na polskim rynku. W 2003 r. wylicytowano je za rekordową sumę 135 tys. zł.

Wystawa przedaukcyjna, której kuratorką jest Katarzyna Sagatowska, to przegląd większości najważniejszych postaw twórczych polskiej fotografii. Wśród ponad stu prac znalazły się dzieła takich klasyków jak Jan Bułhak, Edward Hartwig, Zbigniew Dłubak, Jerzy Lewczyński czy Zofia Rydet. Kolekcję wielu ikonicznych już obrazów dopełnią fotografie twórców młodszego pokolenia odnoszących światowe sukcesy, takich jak Rafał Milach, Anna Bedyńska, Kacper Kowalski, Karolina Breguła.

Wystawa: 12-27.10.2013

Program wydarzeń towarzyszących
Wieczór kolekcjonerski: 19.10, g. 20 (sobota), Kino.Lab CSW
Aukcja: 27.10.2013, g.19 (niedziela)

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa
Organizatorzy: FotografiaKolekcjonerska.pl przy współpracy Artinfo.pl oraz Domu Aukcyjnego Rempex
Źródło: materiały prasowe, oprac. jhp, 18.10.2013

link źródłowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz