środa, 30 października 2013

Zobaczyć innego - spotkanie z Oiko Petersenem


Photographs © Oiko Petersen

Gościem przedostatniego w tym roku spotkania z serii Warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną będzie Oiko Peteresen. Spotkanie "Zobaczyć innego" odbędzie się 4 listopada, o godz. 19.00 w warszawskim klubie Powiększenie.

Oiko Petersen to polski dokumentalista młodego pokolenia, autor wystaw Guys. From Poland With Love i Downtown poświęconych szeroko rozumianej inności.
Ukończył studia językoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografię na londyńskim University of the Arts. Debiutował w 2007 roku wystawą „Guys. From Poland with love”, która została pokazana podczas Szóstego Fotofestiwalu w Łodzi. Petersen znalazł się także w gronie piętnastu najciekawszych młodych, polskich fotografów, zakwalifikowanych do projektu PhotoPoland przygotowanego wspólnie z Instytutem Mickiewicza. Jego prace pokazywane były m.in. w warszawskim CSW w
ramach wystawy „Efekt czerwonych oczu. Fotografia polska XXI wieku” oraz na wielu międzynarodowych festiwalach fotograficznych, m.in. we Francji (Transphotographique '09), Finlandii (Backlight '08) i w Chinach (Pingyao International Photography Festival).

Moderatorem spotkania będzie Andrzej Zygmuntowicz - szef Rady Artystycznej ZPAF i Akademii fotoreportażu. Spotkanie z Chrisem Niedenthalem jest piątym z siedmiu zaplanowanych tegorocznych spotkań. Dotychczas odbyło się spotkanie z Kubą Dąbrowskim, Tomaszem Lazarem, Tomaszem Wiechem, Mikołajem Grynbergiem i Chrisem Niedenthalem. Zaplanowane jest jeszcze jedno spotkanie:
- 9 grudnia Andrzej Wiktor, Między rzeczywistością a inscenizacją, czyli o współczesnym dokumencie. Fotoreporter związany przez lata z dziennikiem Rzeczpospolita, obecnie wolny strzelec zajmujący się dokumentem i portretem; laureat nagród na najważniejszych polskich konkursach fotografii prasowej.

W 2011 i 2012 odbyły się dwie edycje Warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną (11 spotkań) z udziałem: Filipa Ćwika, Maćka Nabrdalika, Macieja Jeziorka, Agnieszki Rayss, Jana Brykczyńskiego, Włodzimierzem Krzemińskim, Wojciecha Grzędzińskiego, Przemysława Pokryckiego, Doroty Awiorko-Klimek, Macieja Pisuka i Anny Bedyńskiej.

Partnerem projektu jest klub Powiększenie oraz Centrum Druku i Kopiowania. Patronat medialny objęli: PDF, Akademia fotoreportażu, fotografuj.pl, empiktofo.pl

Zadanie „Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną – Zwierciadła czy okna” jest realizowane dzięki dofinansowaniu Biura Kultury m.st. Warszawy.

04 listopada 2013 godz.19.00
Nowy świat 27,  
00-029 Warsaw, Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz