poniedziałek, 25 listopada 2013

Kalendarz Pirelli 2014

HELMUT NEWTON / PIRELLI CALENDAR /PAP/EPA
Kalendarz Pirelli 2014 wypełniony jest fotografiami Helmuta Newtona, które miały zostać wykorzystane do wydania kalendarza w roku 1986. Niemiecki fotograf na niepublikowanych dotąd zdjęciach ponownie pokazał dominację kobiet, ich monumentalne piękno oraz charakter. "Silne kobiety zawsze mnie podniecały" - powiedział Helmut Newton.

W 1985 roku, brytyjski i włoski oddział Pirelli zleciły wykonanie zdjęć do edycji na rok 1986. Fotograf Bert Stern otrzymał zlecenie od Brytyjczyków, a Helmut Newton od Włochów. Postało spore zamieszanie, co do wyboru czyje fotografie zostaną opublikowane. Przypadkowo Helmut Newton porzucił zlecenie w trakcie realizacji z powodu problemów osobistych i w roku 1986 w kalendarzu znalazły się zdjęcia Bert Stern.
 
Premiera kalendarza Pirelli 2014 z okazji swoich 50. urodzin miała miejsce w Mediolanie 22 listopada br. Tegoroczna edycja zawiera 12 czarno-białych fotografii oaz  28 ujęć zza kulis, które były wykonane w Monte Carlo i Chianti. Helmut Newton realizując zlecenie na fotografie do kalendarza na rok 1986 dodatkowo otrzymał zadanie, aby na każdym ujęciu był widoczny produkt Pirelli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz